Samsung Telefon Yazılım Güncellemesi

Samsung Telefonunuz da Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır

Samsung Telefonlar sürekli samsung firmasının çıkardığı ürünler de güncellemeler yapılmaktadır. Bu güncellemeler samsung ürününüzün daha yeni ve daha güvenli bir hale dönüşmesine yardımcı olmak için çıkarılmaktadır.

Samsung telefonlar da yazılım güncellemesi yapmanız için telefonunun içinde bulunan yazılım sayesinde internete bağlandığınız da eğer bir güncelleme mevcut ise telefon size bir uyarı mesajı zaten vericektir. Bu uyarı mesajını dikkate alarak güncellemeyi başlatabilirsiniz.

Ancak bütün samsung telefonlar da yazılım güncellemesi için bir uyarı gelmesi beklenmemelidir. Bazı telefonlar da bu uyarı gelmeyebilir. Samsung Galaxy serisi telefonlarınız da bu güncelleştirmeyi kendiniz yapmak isterseniz nasıl bir yol izleyeceksiniz şimdi bunları söyleyelim..

GÜNCELLEŞTİRME

Samsung Galaxy Modeli ( Ace | Ace 2 | Young vs.. ) telefonlar da güvenlik için ve telefonunuzun daha hızlı çalışması için bazı güncelleştirmeler samsung firması tarafından belirli aralıklar ile piyasaya çıkartmaktadır. Bu yazılımları telefonunuzun internet bağlantısı olması şartı ile öncelikle şu işlemleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

İlk olarak telefonun tuş kilidini açtıktan sonra menüler üzerinde ayarlar sekmesine tıklayarak diğer menüye geçiş yapıyoruz. Daha sonra Samsung telefonunuz da ayarlar sekmesine geçiş yaptıktan sonra telefon hakkında menüsüne giriş yapıyoruz.

Bu menü genel de listenin en altında bulunur.  Daha sonra ise açılan yeni liste de yazılım güncellemesi seçeneğini göreceksiniz. Bu sekmeyi de internetiniz bağlı iken ( wi – fi olabilir, 3g  olabilir ) tıklayarak telefonunuz da ki yazılımı güncelleştirmeye başlayabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra eğer tüm işlemleri doğru bir şekilde yapmış iseniz güncelleştirme yapılsın mı diye bir onay – red seçeneği gelicektir. Bu onay seçeneğini kabul ettikten sonra samsung telefonumuz da bir restart işlemi yani samsung telefonumuzun yazılım güncelleştirmesi için tekrar kapanıp açılması gerekicektir.

Telefonumuzun restart işleminden sonra yükleme otomatik olarak başlayacaktır. Kısa bir süre için de internet hızınıza bağlı olarak samsung telefonunuzun güncelleştirme işlemi biticektir.  Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Young ve Samsung 'un diğer modelleride bu yazılım güncelleştirme işlemlerini uygulayabilirsiniz..

“Samsung Telefon Yazılım Güncellemesi” için 7 yorum

  1. slm arkadaşlar bnm telefona yazılım güncellenmesi gerekir ve ben telefoncuya verdim telefonu telefoncu yazılım güncellemesi atacak telefona sizce hızlı olurmu telefon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× bir = 6

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>