Pes 2013

PES 2013 

Bu oyunun geçmiş Pes oyunlarından pek bir farkı olmadığını görüyoruz. Geliştirilmiş grafik özellikleri ile birlikte Pes2013 demosu yayınlandığında hepimiz merakla oyunun ne zaman yayınlanıcağını beklemeye başladık. Peki yıllardır süren Pes 2013 ile Fifa 2013 arasında ki farklar neler. Herkesin bu konuyla ilgili yorumu olduğunu düşünüyoruz. Pes 2013 de bu yıl omuz omuza mücadelelerin geçmiş yıllara göre bir farkı olmadığını açıkça söyleyebiliriz.

Sağ ve sol yanlardan açılan ortalarda ise sadece boyu uzun olan oyuncunun topa vurabilmesi oyunun eksi yönlerinden biri diyebiliriz. Aynı zaman da açılan ortalarda itişmelerin aynı sıklıkta ve görece olduğunuda gayet rahat bir şekide söyleyebiliriz.

PES serisinin bir diğer kronik sorunu ise , bazı güncel transferlerin malesef  kadrolara yansımamış olmasıdır. Mesela Eden Hazard halen Chelsea’de,Melo ise hala Juventus’ta. Santi Cazorla’yı Arsenal forması ile değil Malaga formasıyla kontrol ediceksiniz. Bazı transferler yapılmış ama birçoğu eklenmemiş Pes2013 oyunu içine… Türkiye’den üç takım bulunuyor;  Fenerbahçe Beşiktaş ve Galatasaray. ‘Diğer Avrupa Takımları’ kategorisinde bulunuyorlar. Almanya Ligi bu sene de Pes 2013 içinde yok; Bayern ve Schalke var sadece Bundesliga’dan.

Biz lisans konusunda PES 2013’ün ilerlemesini beklerken onlar biraz daha geriye gidiyor diyebiliriz. Aslında Brezilya Ligi eklenmiş, Neymar ve Ronaldinho’yu kapıştırmak için tüm koşulları sağlayabilmişler ama Premier Lig için değişen yine  bir şey yok aynı . İngiltere’den iki takımın lisansı oluyordu genelde PES’te. Örneğin PES 4’te Chelsea ile Arsenal lisanslıydı, geçen yıl Tottenham ve Manchester United.

Bu sene ise sadece  Manchester United lisanslı. Bir takımı daha ekleselerdi bari Chelsea’yi de ekleselerdi de eksiklerini biraz  daha kapayabilselerdi demeden geçemiyoruz.

Pes 2013 yamalarını indirmek Pes 2013 yama eklentilerini şimdiden aramaya başladık bile. Pes2013 yamaları da olmasa sadece boş bir oyun olucak bizler için Pes 2012' den bir farkı olmayacak. İnş yamaları çıkar bizde indiririz. Demolarını izlediğimizde oyunun bu denli hayal kırıklığına uğratıcağını beklemiyorduk. Pes 2013 Forma yamaları kuşkusuz herkesin beklediği yamalardır. Forma yaması, Pes2013 Stadyum yaması, türkçe spiker yaması indirmek de herkesin beklediği yamalardandır. Pes 2013 sistem gereksinimlerinden söz etmek gerekirse Pes 2013 sistem gereksinimleri Pes 2012 oyunundan farkı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Krapmon yaması, Tezahürat yaması, Seyirci Yaması, Forma Yaması.

Şimdiden size Pes 2013' de iyi eğlenceler diliyoruz.

Pes 2013 sistem gereksimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri 

Windows XP SP3, Vista SP2, 7

Intel Pentium IV işlemci 2.4 GHz yada fazlası

1GB of RAM

Ekran Kartı  NVIDIA GeForce 6600 or ATI Radeon x1300. Pixel / Vertex Shader 3.0 and 128MB of VRAM DirectX 9.0c destekli ekran kartı

İyi Seviye Sistem Gereksinimleri 

Windows XP SP3, Vista SP2, 7

Intel Core2 Duo 2.0 GHz veya daha fazlası

2GB of RAM

NVidia GeForce 7900, ATI Radeon HD2600 or higher. Pixel / Vertex Shader 3.0 and 512MB of VRAM  DirectX 9.0c destekli ekran kartı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


8 × = yetmiş iki

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>